Домой Разное Неконтрольоване вживання кави може бути шкідливим для здоров’я

Неконтрольоване вживання кави може бути шкідливим для здоров’я

78
0

Кава – це улюблений напій багатьох людей. Її помірне вживання, в обсязі 1 чашки на день, є нешкідливим для людини, її самопочуття та здоров’я. Проте надмірне споживання кави може спровокувати виникнення серйозних проблем зі здоров’ям та є особливо небезпечним для певних осіб.

Кому кава може принести шкоду?
Надмірне вживання кави може суттєво нашкодити таким категоріям осіб:

  • Гіпертоніки. Кава при високому артеріальному тиску є особливо небажаним напоєм. Справа в тому, що гіпертонія провокує підвищене навантаження на серцево-судинну систему людини, а вживання цього ароматного напою може ще більше погіршити ситуацію. Система регуляції тиску у гіпертоніків часто дає збої, тому вживання більше як 1 чашки кави на добу може спровокувати підвищення тиску.
  • Вагітні жінки. Такі напої, як кава та чай, сприяють тому, що кістки втрачають кальцій. Жінка, яка виношує дитину, має підвищену потребу в кальції для нормального формування та розвитку скелету плоду, тому втрата організмом цього мікроелементу є недоречною та небажаною. Тож пити вагітним більше, ніж 1 чашку цього напою на день, заборонено.
  • Люди з високим рівнем холестерину. У каві є речовина, яка сприяє підвищенню рівня холестерину в організмі людини, а надто якщо пити по 5-6 чашок цього напою на добу. Особливо над даною інформацією слід замислитися жінкам у віці 35-40 років, вони найчастіше зловживають кавою.
  • Люди, що страждають на безсоння. Головна хвиля впливу випитої кави настає через 15-20 хвилин після її вживання, її дія продовжується приблизно 2 години. Проте сам кофеїн виводиться з організму у 5 разів довше, і про це треба пам’ятати тим, хто страждає від безсонних ночей. У такому разі пити каву у другій половині дня не рекомендується.
  • Пацієнти з хворобами шлунково-кишкового тракту. Каву не варто вживати натщесерце людям з проблемами з роботою травлення, вона є стимулятором вироблення соляної кислоти. Це дуже шкідливо, коли шлунок ще пустий.
  • Люди з серцево-судинними хворобами. Кава підсилює серцеву діяльність, провокує надмірно високий пульс. Тому людям з хворобами серця та судин, а сам, з ішемією, атеросклерозом тощо, пити каву заборонено.

Отже, до питання вживання кави слід підійти відповідально і зважено. У будь-якому разі не варто пити більше 1-2 чашок цього напою на день.